Here is the full schedule of Russian Premier Liga matches from October through to December.
The schedule for matchdays 7 to 10 can be found via this link.
All times are given in Moscow Time (MSK).
Matchday 11
Saturday 16 October
14:00 Arsenal vs Zenit
16:30 Rubin vs Lokomotiv
19:00 Sochi vs Rostov
19:00 Spartak vs Dynamo
Sunday 17 October
14:00 Ural vs CSKA
16:30 Krylia Sovetov vs Nizhny Novgorod
16:30 Khimki vs Akhmat
19:00 Krasnodar vs Ufa
Champions League group stage matchday 3
20 October: Zenit vs Juventus (22:00)
Europa League group stage matchday 3
20 October: Spartak vs Leicester (17:30)
21 October: Lokomotiv vs Galatasaray (22:00)
Matchday 12
Friday 22 October
19:00 Dynamo vs Khimki
Saturday 23 October
14:00 Nizhny Novgorod vs Krasnodar
16:30 Rostov vs Arsenal
19:00 CSKA vs Krylia Sovetov
Sunday 24 October
14:00 Ufa vs Rubin
16:30 Akhmat vs Ural
19:00 Zenit vs Spartak
Monday 25 October
19:00 Lokomotiv vs Sochi
Russian Cup elite round matchday 3
27-28 October
Kuban vs Krasnodar
KamaZ vs Ural
Veles vs Arsenal
Fakel vs Nizhny Novgorod
Torpedo vs Rostov
Alania vs Ufa
Rotor vs Akhmat
Baltika vs Khimki
Enisey vs Krylia Sovetov
Metallurg vs CSKA Moscow
Orenburg vs Dynamo
Matchday 13
Friday 29 October
19:00 Zenit vs Dynamo
Saturday 30 October
14:00 Rubin vs CSKA
16:30 Spartak vs Rostov
19:00 Krasnodar vs Krylia Sovetov
19:00 Nizhny Novgorod vs Lokomotiv
Sunday 31 October
14:00 Ufa vs Akhmat
16:30 Arsenal vs Sochi
19:00 Khimki vs Ural
Champions League group stage matchday 4
2 November: Juventus vs Zenit (23:00)
Europa League group stage matchday 4
4 November: Galatasaray vs Lokomotiv (20:45), Leicester vs Spartak (23:00)
Matchday 14
Saturday 6 November
14:00 Arsenal vs Ufa
16:30 Dynamo vs Krasnodar
16:30 Krylia Sovetov vs Khimki
19:00 Sochi vs CSKA
Sunday 7 November
14:00 Ural vs Zenit
16:30 Rostov vs Rubin
19:00 Akhmat vs Nizhny Novgorod
19:00 Spartak vs Lokomotiv
International break
11 November: Russia vs Cyprus (20:00 - St. Petersburg)
14 November: Croatia vs Russia (17:00 - Split)
Matchday 15
Friday 19 November
19:00 Zenit vs Nizhny Novgorod
Saturday 20 November
14:00 Krylia Sovetov vs Ural
16:30 Lokomotiv vs Akhmat
19:00 Krasnodar vs Spartak
Sunday 21 November
14:00 CSKA vs Khimki
14:00 Rostov vs Ufa
16:30 Dynamo vs Arsenal
19:00 Sochi vs Rubin
Champions League group stage matchday 5
23 November: Malmo vs Zenit (23:00)
Europa League group stage matchday 5
24 November: Spartak vs Napoli (18:30)
25 November: Lokomotiv vs Lazio (20:45)
Matchday 16
Saturday 27 November
14:00 Ural vs Sochi
16:30 Akhmat vs Rostov
19:00 Khimki vs Krasnodar
Sunday 28 November
14:00 Nizhny Novgorod vs Krylia Sovetov
16:30 Rubin vs Dynamo
20:00 CSKA vs Zenit
Monday 29 November
17:00 Ufa vs Spartak
19:00 Arsenal vs Lokomotiv
Matchday 17
Friday 3 December
19:00 Zenit vs Rostov
Saturday 4 December
14:00 Krylia Sovetov vs CSKA
17:00 Spartak vs Akhmat
19:00 Lokomotiv vs Ural
Sunday 5 December
14:00 Khimki vs Arsenal
16:30 Nizhny Novgorod vs Rubin
16:30 Dynamo vs Ufa
19:00 Sochi vs Krasnodar
Champions League group stage matchday 6
8 December: Zenit vs Chelsea (20:45)
Europa League group stage matchday 6
9 December: Legia vs Spartak (20:45), Marseille vs Lokomotiv (23:00)
Matchday 18
Saturday 11 December
14:00 Krylia Sovetov vs Rubin
16:30 CSKA Moscow vs Arsenal
19:00 Rostov vs Ural
Sunday 12 December
14:00 Dynamo vs Zenit
16:30 Akhmat vs Khimki
19:00 Lokomotiv vs Ufa
19:00 Krasnodar vs Nizhny Novgorod
Monday 13 December
19:00 Sochi vs Spartak
Обратная связь
Вы можете обратиться в РФПЛ с интересующим Вас вопросом или оставить сообщение (пожелание, замечание). Также вы можете сообщить имеющиеся у вас сведения о "договорных" матчах.