21.09.2021

Matchday 2 schedule in the Russian Cup Elite Round

print version

On 22 and 23 September 11 RPL teams will face FNL-2 sides in Russian Cup Elite Round Matchday 2 stage.

All kick-off times are given in CET.

Wednesday 22 September

11:30

Group 4

Dynamo Barnaul vs FC Nizhny Novgorod

14:00

Group 6

Legion Dynamo Makhachkala vs FC Ufa

15:00

Group 1

FC Leningradets vs FC Krasnodar

15:00

Group 7

Kairat Moscow vs Akhmat Grozny

15:00

Group 9

Znamya Noginsk vs Krylia Sovetov Samara

17:00

Group 3

Dynamo Bryansk vs Arsenal Tula

17:00

Group 8

FC Saransk vs FC Khimki

17:00

Group 11

Dynamo Stavropol vs Dynamo Moscow

18:30

Group 5

Chayka Peschanokopskoye vs FC Rostov

Thursday 23 September

13:15

Group 10

Zenit Izhevsk vs CSKA Moscow

17:00

Group 2

Torpedo Vladimir vs Ural Ekaterinburg

Group standings after Matchday 1

Group 1: 1. Leningradets (3 points); 2. Krasnodar (0 pts); 3. PFC Kuban (0 pts).
Group 2: 1. KAMAZ (3); 2. FC Ural (0); 3. Torpedo Vladimir (0).
Group 3: 1. Veles (3); 2. Arsenal (0); 3. Dynamo Bryansk (0).
Group 4: 1. Fakel (3); 2. Nizhny Novgorod (0); 3. Dynamo Barnaul (0).
Group 5: 1. Chayka (3); 2. Rostov (0); 3. Torpedo Moscow (0).
Group 6: 1. Alania (3); 2. Ufa (0); 3. Legion Dynamo (0).
Group 7: 1. Rotor (3); 2. Akhmat (0); 3. Kairat (0).
Group 8: 1. Baltika (3); 2. Khimki (0); 3. Saransk (0).
Group 9: 1. Enisey (3); 2. Krylia Sovetov (0); 3. Znamya (0).
Group 10: 1. Metallurg (3); 2. CSKA (0); 3. Zenit Izhevsk (0).
Group 11: 1. Orenburg (3); 2. Dynamo Moscow (0); 3. Dynamo Stavropol (0).


Related News:


Media:


Latest News:

news

17.10.2021

Khimki get first ever win over Akhmat in RPL

Khimki 2-0 Akhmat Grozny 

Обратная связь

Вы можете обратиться в РФПЛ с интересующим Вас вопросом или оставить сообщение (пожелание, замечание). Также вы можете сообщить имеющиеся у вас сведения о "договорных" матчах.

Отправить

Обратная связь

Вы можете обратиться в компанию Sportradar с интересующим Вас вопросом или оставить сообщение (пожелание, замечание).

Отправить